Levring Efterskole lukker ned i 14 dage


Levring Efterskole lukker ned de kommende 14-dage

Efter Stats- og Sundhedsministeriets påbud og anbefalinger om lukning af institutioner lukker Levring Efterskole ned de kommende 14 dage. Samtlige elever hentes hjem senest fredag for at mindske spredningen af Coronavirus. Al skolens aktivitet sættes således i bero, om end skolen vil tilbyde undervisning, der kan foregå hjemmefra, til vores elever. Elever og forældre får besked via interne kanaler herom.

Endvidere er det med stor beklagelse og ærgrelse, at rundvisninger og skolens andre arrangementer de næste to uger således også er aflyst. Vi anbefaler, at I vælger en af de kommende rundvisninger senere på året i stedet. I finder disse på vores hjemmeside.

Sidst nye indlæg
Arkiv

Levring Efterskole er et innovativt væksthus for personlig udvikling, idrætslig dygtiggørelse og faglig fordybelse.

 

Vores elever bliver kompetente medborgere med personlig styrke, faglig højde og sociale færdigheder, som navigerer autentisk i livet og bidrager værdifuldt til fremtidens samfund.

 

HER BOR VI
  • Facebook - Hvid Circle
  • YouTube - Hvid Circle
  • Instagram - Hvid Circle
  • Intra - Skoleplan

Kontakt

 

 

Levring Efterskole

Bygaden 65, Levring

8620 Kjellerup

 

Telefon  86 88 18 33

E-mail  hello@levringefterskole.dk

CVR: 60285918

Til toppen ikon
Til toppen ikon
Til toppen ikon