Medarbejdere

Annette Levring Efterskole.jpg
Annette Gammeljord

Annette@levringefterskole.dk

Underviser:

Fitnesslinjen
Dansk
Tysk

Støttelærer

Valgfag

Baggrund: 

Læreruddannet

Personlig træner

Kostvejleder med fokus på børn og unge

Annika Levring Efterskole 1.jpg
Annika Høegholm Lykke

Annika@levringefterskole.dk

Underviser:

Danslinjen (barselsvikar

Valgfag

DSC_4135.jpg
Birger F. Madsen

birger@levringefterskole.dk

 

Pedelmedhjælper

DSC_7544.jpg
Birthe Abildskov

birthe@levringefterskole.dk

 

Køkkenassistent

8A5A7634.jpg
Camilla Skaaning Jakobsen

camilla@levringefterskole.dk

Underviser:
Tysk

Matematik

Medborgerskab

Baggrund:
Læreruddannet i matematik, tysk og musik fra Læreruddannelse i Silkeborg

Tidligere tyskstuderende ved Leipzig Universität

DSC_5691.jpg
Christian Søndergaard

christian@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Fitnesslinjen

Matematik

Fysik/kemi

 

Baggrund:

Danmarksmester i bodybuilding

DSC_5396.jpg
Christiane Thaysen

christiane@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Fodboldlinje

Dansk

Mentor

 

Baggrund:

Læreruddannet

Tidl. landsholdspiller

Elitedivisionsspiller i Fortuna, HEI, Vejle

Proff. 1 og Proff. 2 træneruddannelse DBU

Uddannet konfliktmægler

Christoffer Levring.jpg
Christoffer M. Dresager

christoffer@levringefterskole.dk

 

Kommunikationsmedarbejder

 

Baggrund:

Udannet Cand. Mag. i Nordisk Sprog og Litteratur med kandidat i Film & Medier ved Aarhus Universitet.

 

Filmentusiast med stor interesse for formidling og undervisning

DSC_4867.jpg
Flemming Poulsen

flemming@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Medborgerskab

DSC_4985.jpg
Helle Aaby

helle@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Engelsk

Performance

Skolevejleder

 

Baggrund:

Læreruddannet

Jacob Levring.jpg
Jacob Sommer Ahle

jacob@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Spring

Matematik

Gymnastik

Baggrund:

4 års lærererfaring

Aktiv rep.holdsgymnast

Konkurrence gymnast i Gjellerup sdr. 

Stor erfaring i undervisning af powertumbling 

Træner for egnshold

Gymnast på Ollerups elitehold

DSC_6540.jpg
Jimmi Andersen

jimmi@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Springlinjen

Matematik

 

Baggrund:
Lærerudannet

Tidl. Rep-holdsgymnast og deltager ved DM i stortrampolin, teamgym og powertumbling, 2 x Danmarksmester i tårnudspring, Bronze til EM i klippeudspring, 2 x Bronze til VM i splashdiving 2017
Danmarksmester i dødsing 2015

Josefine Piil - Levring Efterskole.jpg
Josefine Piil 

josefine@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Danselinjen (barselsvikar)

 

Baggrund:

Josephine Green Levring .jpg
Josephiine Green 

Josephine@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Engelsk

Gymnastik

Baggrund:

Læreruddannet
Repholdsgymnast

Tidl. instruktør ved diverse DGI-hold

DSC_4829.jpg
Karen Jensen

karen@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Dansk som 2. sprog

Kristendom

 

Baggrund:

Læreruddannet

Kirsten Levring Efterskole.jpg
Kirsten Hansen Døssing

kirstend@levringefterskole

Rengøringsassistent

DSC_4031.jpg
Kirsten Lind Jensen
DSC_5271.jpg
Lene Henriksen

lene@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Matematik

Performance

Musik

 

Baggrund:

Uddannet fra Århus Universitet
Mere end 30 års erfaringer med musik og Performance-fag i alle afskygninger

DSC_4049.jpg
Lene Storgaard

lenes@levringefterskole.dk

 

Køkkenassistent

DSC_4038.jpg
Maibritt Bech Jørgensen

maibritt@levringefterskole.dk

 

Køkkenassistent

20170808-8A5A5364.jpg
Mathias Skovgaard Jensen

mathias@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Adventure Sport
Dansk

Historie

Idræt

 

Baggrund:
Læreruddannet med linjefag i dansk, historie og idræt
Uddannet svømmelærer og livredder
Friluftsentusiast - MTB, kajak og lystfiskeri

Mette Sekretær Levring.jpg
Mette Holm Hansen
Mikkel_Lærer_Levring.jpg
Mikkel Madsen

Mikkel@levringefterskole.dk

Underviser:

Engelsk

Tysk

Baggrund:

Læreruddannet

Nana Levring Efterskole.jpg
Nana Krogh Pedersen

Nana@levringefterskole.dk

Underviser: 

Pigegymnastik

Dansk

Fællesgymnastik

Performance 

Baggrund:

Læreruddannet

Syv års instruktørerfaring v. DGI Østjylland og OIGF

13 års erfaring som spring- og rytmegymnast

RL.jpg
Randi Læsø Lyngby

randi@levringefterskole.dk

 

Underviser:
Gymnastik
Dansk

 

Baggrund:
Læreruddannet
Tidl. repholdsgymnast
Tidl. instruktør ved diverse DGI-hold

Salvador Levring Efterskole.jpg
Salvador Pavon

salvador@levringefterskole.dk

Underviser:

Fællesgymnastik

Drengegymnastik

Spring

eSport

Baggrund:

Lærerstuderende

Træner SPD-senior TeamGym

Tidl. gymnast på Viborg elitehold, Holstebro rep.hold, Aarhus rep.hold

DSC_5045.jpg
Sandra Hein

sandra@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Matematik

Fysik/kemi

Geografi

Vejleder

 

Baggrund:

Læreruddannet

Spinningsinstruktør

Uddannet spinningsinstruktør ved DGI

20170804-8A5A3788.jpg
Sarah Holm Jacobsen

sarah@levringefterskole.dk

 

Underviser:
Moderne dans
Jazzdans
Ballet

 

Baggrund:
Uddannet moderne danser fra Dansestudiet Aarhus
Studieophold og kurser i Paris, London og New York
Ni års undervisningserfaring i jazz, ballet og moderne dans
Danser i kompagniet "Sally likes to Dance"

Sebastian.jpg
Sebastian Rasmussen

sebastian@levringefterskole.dk

 

Underviser:
Science

Naturfag

Engelsk

 

Baggrund:
Læreruddannet 

Uddannet skiinstruktør

Outdoorentusiast i kitesurfing, klatring og vandreture

DSC_4125.jpg
Solveig Würtz
Stefania_lærer_Levring_3.jpg
Stefania Daniela Marras

Stefania@levringefterskole.dk

Underviser:

Dans (hiphop)

DSC_5659.jpg
Svend-Erik Niewald

svenderik@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Adventure Sport

Samfundsfag

Baggrund:

Konsulent i udeliv og motion

Jæger og friluftsmenneske

Grejnørd

Ulrik Levring Efterskole.jpg
Ulrik Kvist

Ulrik@levringefterskole.dk

 

Underviser:
Fodboldlinjen

Matematik

Baggrund:

Læreruddannet

B1 og B2 licens samt B3 afsluttes ultimo 21

Ca. 100 divisionskampe  i Nørresundby,  FC Nordjylland, HIK og VIborg FF
Har spillet i alle rækker fra serie 6 til Superliga

Veli_lærer_hjemmeside.jpg
Veli Taskiran

Underviser: 

Matematik

eSport

Valgfag Fitness

Baggrund:

Læreruddannet med linjefag matematik og idræt

eSport: (Tidl. Top 1200 I Danmark (FaceIT))

Uddannet fitnessinstruktør og personlig træner