Mød medarbejderne på fire minutter

 

 

Medarbejdere

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Annette Gammeljord

Annette@levringefterskole.dk

Underviser:

Tysk

Støttelærer

Valgfag

Baggrund: 

Læreruddannet

Personlig træner

Kostvejleder med fokus på børn og unge

Birger F. Madsen

birger@levringefterskole.dk

 

Pedelmedhjælper

Birthe Abildskov

birthe@levringefterskole.dk

 

Køkkenassistent

Camilla Skaaning Jakobsen

camilla@levringefterskole.dk

Underviser i:
Tysk

Matematik

Medborgerskab

Baggrund:
Læreruddannet i matematik, tysk og musik fra Læreruddannelse i Silkeborg
Fire års erfaring som efterskolelærer

Tidligere tyskstuderende ved Leipzig Universität

Christian Søndergaard

christian@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Fitnesslinjen

Matematik

Fysik/kemi

 

Baggrund:

Danmarksmester i bodybuilding

Christiane Thaysen

christiane@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Fodboldlinje

Dansk

Mentor

 

Baggrund:

Læreruddannet

Tidl. landsholdspiller

Elitedivisionsspiller i Fortuna, HEI, Vejle

Proff. 1 og Proff. 2 træneruddannelse DBU

Uddannet konfliktmægler

Christoffer M. Dresager

christoffer@levringefterskole.dk

 

Kommunikationsmedarbejder

 

Baggrund:

Udannet Cand. Mag. I Nordisk Sprog og Litteratur med kandidat tilvalg i Film & Medier ved Aarhus Universitet.

 

Filmentusiast med stor interesse for formidling og undervisning

Ejler Jensen

Ejler@levringefterskole.dk

 

Rengøringsassistent

Flemming Poulsen

flemming@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Medborgerskab

Hans Åge Nikolajsen

Helle Aaby

helle@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Engelsk

Performance

Skolevejleder

 

Baggrund:

Læreruddannet

Jimmi Andersen

jimmi@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Springlinjen

Matematik

Geografi

 

Baggrund:

Lærerudannet

Tidl. Rep-holdsgymnast og deltager ved DM i stortrampolin, teamgym og powertumbling

2x Danmarksmester i tårnudspring

Bronze til EM i klippeudspring

Bedste danske deltager, VM i vandbombe 2008/09

Karen Jensen

karen@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Dansk

Dansk som 2. sprog

Kristendom

 

Baggrund:

Læreruddannet

Kirsten Hansen Døssing

kirstend@levringefterskole

Rengøringsassistent

Kirsten Lind Jensen

Lene Henriksen

lene@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Matematik

Performance

Musik

 

Baggrund:

Uddannet fra Århus Universitet
Mere end 30 års erfaringer med musik og Performance-fag i alle afskygninger

Lene Storgaard

lenes@levringefterskole.dk

 

Køkkenassistent

Maibritt Bech Jørgensen

Mathias Skovgaard Jensen

mathias@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Adventure Sport
Dansk

Historie

Idræt

 

Baggrund:
Læreruddannet med linjefag i dansk, historie og idræt
Uddannet svømmelærer og livredder
Friluftsentusiast - MTB, kajak og lystfiskeri
 

Mikkel Madsen

Mikkel@levringefterskole.dk

Underviser:

Engelsk

Tysk

Baggrund:

Læreruddannet

Nana Krogh Pedersen

Nana@levringefterskole.dk

Underviser: 

Pigegymnastik

Dansk

Fællesgymnastik

Performance 

Valgfag

Baggrund:

Læreruddannet

Syv års instruktørerfaring v. DGI Østjylland og OIGF

13 års erfaring som spring- og rytmegymnast

Peder Lillelund

peder@levringefterskole.dk
Underviser: Springlinjen
Fællesgymnastik
Matematik
Diverse springvalg

Baggrund:
Tidl. gymnast på DGI's verdenshold
Tidl. Europa-, Nordisk- og Danmarksmester i gymLæreruddannet
18 år som efterskolelærer

 

Poul Erik Kristensen

poulerik@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Fodboldlinjen

Tysk

 

Baggrund:

Divisionstræner og ass.træner i SAS ligaen

DBU-instruktør siden 1987

Tidl. udviklingskonsulent

UEFA A trænerlicens
Læreruddannet

 

Randi Læsø Lyngby

randi@levringefterskole.dk

 

Underviser:
Gymnastik
Dansk

 

Baggrund:
Læreruddannet
Syv års erfaring som efterskolegymnastiklærer
Tidl. repholdsgymnast
Tidl. instruktør ved diverse DGI-hold

Salvador Pavon

Underviser:

Fællesgymnastik

Drengegymnastik

Spring

eSport

Baggrund:

Lærerstuderende

Træner SPD-senior TeamGym

Tidl. gymnast på Viborg elitehold, Holstebro rep.hold, Aarhus rep.hold

Sandra Hein

sandra@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Matematik

Fysik/kemi

Geografi

Vejleder

 

Baggrund:

Læreruddannet

Spinningsinstruktør

Uddannet spinningsinstruktør ved DGI

Sarah Holm Jacobsen

sarah@levringefterskole.dk

 

Underviser:
Moderne dans
Jazzdans
Ballet

 

Baggrund:
Uddannet moderne danser fra Dansestudiet Aarhus
Studieophold og kurser i Paris, London og New York
Ni års undervisningserfaring i jazz, ballet og moderne dans
Danser i kompagniet "Sally likes to Dance"

Solveig Würtz

Stefania Daniea Marras

Stefania@levringefterskole.dk

Underviser:

Dans (hiphop)

Svend-Erik Niewald

svenderik@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Adventure Sport

Samfundsfag

 

Baggrund:

Konsulent i udeliv og motion

Jæger og friluftsmenneske

Grejnørd

Thomas Røll

thomas@levringefterskole.dk

 

Underviser:

Fodbold

Engelsk

 

Baggrund:

Tidl. landsholdsspiller

Ligaspiller i SIF, FCK, FCM og VB

Årets spiller i superligaen i 2002

Mest vindende spiller i Superligaen fra 2000-2010

A-træner (tidligere topspiller) uddannelse

Veli Taskiran

Underviser: 

Matematik

eSport

Valgfag Fitness

Baggrund:

Læreruddannet med linjefag matematik og idræt

eSport: (Tidl. Top 1200 I Danmark (FaceIT))

Uddannet fitnessinstruktør og personlig træner


 

Zobayr Nader

zobayr@levringefterskole.dk

Underviser:

Fodbold

Engelsk

Baggrund: 

Uddannet i engelsk og idræt ved Aarhus Universitet.

5 års trænererfaring og uddannet i brug af Goal Station

Please reload

 
 
 
 

Levring Efterskole er et innovativt væksthus for personlig udvikling, idrætslig dygtiggørelse og faglig fordybelse.

 

Vores elever bliver kompetente medborgere med personlig styrke, faglig højde og sociale færdigheder, som navigerer autentisk i livet og bidrager værdifuldt til fremtidens samfund.

 

HER BOR VI
  • Facebook - Hvid Circle
  • YouTube - Hvid Circle
  • Instagram - Hvid Circle
  • Intra - Skoleplan

Kontakt

 

 

Levring Efterskole

Bygaden 65, Levring

8620 Kjellerup

 

Telefon  86 88 18 33

E-mail  hello@levringefterskole.dk

CVR: 60285918

Til toppen ikon
Til toppen ikon
Til toppen ikon